Przejdź do treści

Życiowy GPS. Program terapeutyczno – rozwojowy dla młodzieży szkół średnich i szkół podstawowych

Data/Godzina
20/10/2018 - 27/10/2018
08:00 - 12:00

Dodaj wydarzenie do Twojego kalendarza
iCal

Lokalizacja
Instytut Psychologii i Rozwoju

Kategorie


Życiowy GPS to unikatowy program skierowany do młodzieży z klas 7 i 8 szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych oraz młodzieży ze szkół średnich i zawodowych.

Celem programu jest pomoc dzieciom i młodzieży w zakresie doświadczanych trudności wynikających z różnych sytuacji życiowych, społecznych i osobistych. Jest on skierowany szczególnie do osób, które:

  • chcą zwiększyć własną samoświadomość i uposażyć się w umiejętności, które pomogą im wkraczać w dorosłe życie,
  • wykazują obniżenie nastroju oraz mają podejrzenie (lub diagnozę) depresji i stanów depresyjnych,
  • wykazują obniżone poczucie własnej wartości, pesymistyczne nastawienie, poczucie bezradności z negatywnym nastawieniem do siebie,
  • pochodzą z rodzin rozbitych, niepełnych i patchworkowych, wykazujące trudności z adaptacją do sytuacji rodzinnej,
  • wykazują żal po stracie na skutek utraty rodzica, członka rodziny, osoby bliskiej,
  • mają problemy z relacjami społecznymi, rówieśniczymi, wykazują braki w zakresie umiejętności społecznych, mają trudność w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji interpersonalnych,
  • mają trudności adaptacyjne na skutek zmiany miejsca zamieszkania, przeprowadzki z zagranicy do Polski, zmiany miejscowości zamieszkania,
  • mają trudności w zakresie pełnienia ról związanych ze szkołą, adaptacją do warunków szkolnych, zmianą klasy lub szkoły,
  • wykazują szeroko rozumiane niepokoje, obawy i lęki.

Program to seria sesji grupowych spotkań terapeutyczno-rozwojowych realizowanych przez okres 6 miesięcy. Czas trwania poszczególnej sesji to 90 min. Spotkanie prowadzone jest przez dwóch terapeutów obojga płci, doświadczonych w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Terminy

Zajęcia prowadzone są w czwartki.

  • Gimnazjum i szkoła podstawowa: 17.00 – 18.30
  • Szkoła średnia: 19.00 – 20.30

Cena jednej sesji grupowej wynosi 70 zł.

Udział w zajęciach

Udział dziecka w zajęciach jest możliwy po uprzednim odbyciu sesji konsultacji psychologicznej. Konsultacja przeprowadzona jest z dzieckiem i jego rodzicami/opiekunami przez dwóch psychologów – psychoterapeutów. Spotkanie z terapeutami pozwoli uzyskać profesjonalne spojrzenie na sytuację emocjonalną nastolatka. Rodzicie dowiedzą się czego może dotyczyć główny problem dziecka oraz otrzymają wskazówki w zakresie dalszego postępowania. Dowiedzą się również jakie wdrożyć działania by polepszyć zarówno sytuację dziecka jak i całej rodziny. Spotkanie umożliwi pogłębienie oraz uzyskanie wsparcia nie tylko dla nastolatka, ale i dla rodziców.

  • Cena konsultacji wynosi 100 zł.
  • Termin konsultacji to 20 i 27 październik.
  • Udział w konsultacjach możliwy jest po uprzedniej rezerwacji i umówieniu spotkania.

Informacja biograficzna

Aleksandra Hytroś-Kiwała

Psycholog i psychoterapeuta analityczny. Prowadzi psychoterapię w dla dzieci i młodzieży w języku polskim i angielskim.  Ma wieloletnie doświadczenie w pracy psychoanalitycznej w Centrum Pomocy Psychologicznej Parasol w Dublinie. Kształciła się w klinice psychiatrii Tavistock Clinic a także obserwując i uczestnicząc w sesjach psychoterapeutycznych okresu okołoporodowego Szpitala Narodowego w Dublinie. W swoim doświadczeniu ma 8 lat osobistej psychoanalizy i głębokie rozumienie procesów psychicznych zachodzących w rodzinie. Pracując z dzieckiem, pracuje także z rodzicami by pomóc im zrozumieć sytuację psychologiczną dziecka i wprowadzić zmiany konieczne do wzmocnienia zdrowia psychicznego rodziny.

Paweł Pasztyła

Mgr psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbył staż w szpitalu klinicznym im. Babińskiego w Krakowie. Ukończył 4 letnią szkołę psychoterapii systemowej. Psychoterapeuta i trener grupowy. Przez 6 lat pracował w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej gdzie zajmował się diagnozą oraz terapią dzieci i młodzieży. Od 2011 roku prowadzi samodzielną praktykę.

 

Kontakt w sprawie zajęć

Piotr Pudło, 609 226 389
instytut@psychologia.rzeszow.pl

 

 

Po przesłaniu rezerwacji otrzymają Państwo automatycznie wysłaną wiadomość potwierdzającą przesłanie zgłoszenia oraz kolejną z informacją dotyczącą kwestii uiszczenia opłaty za konsultacje. W przypadku braku otrzymania tych wiadomości prosimy o kontakt.

REZERWACJA

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.