Przejdź do treści

Techniki behawioralne dla rodziców

Data/Godzina
20/09/2018
17:00 - 19:30

Dodaj wydarzenie do Twojego kalendarza
iCal

Lokalizacja
Instytut Psychologii i Rozwoju

Kategorie


Techniki behawioralne dla rodziców – 3 poziomowy program szkoleniowy w zakresie wykorzystania technik behawioralnych dla rodziców i opiekunów.

Jest to unikatowy program podnoszący kompetencje rodziców i opiekunów w zakresie wykorzystania technik behawioralnych w zakresie kształtowania i modyfikacji zachowań dzieci.

Program składa się z cyklu 3 warsztatów, których celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności w zakresie zmiany zachowań problemowych oraz nauka stosowania procedur kształtowania i modyfikacji zachowań u dzieci. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak sprawnie kształtować pożądane zachowania dziecka oraz jak eliminować te, które sprawiają kłopot (agresja, przemoc, przeszkadzanie, odrabianie lekcji, zasypianie, itp.).

Każdy warsztat jest zamkniętym blokiem zajęć przedstawiającym określony poziom wiedzy. Na każdych następnych zacięciach przedstawiane są bardziej zaawansowane metody i procedury wykorzystujące wiedzę z poprzednich zajęć.

Techniki terapii behawioralnej należą do sprawdzonych i naukowo udowodnionych procedur pozwalających na skuteczne kształtowanie pożądanych zachowań. Pozwalają one na szybką i sprawną pomoc w radzeniu sobie z zadaniami wychowawczymi.

Terapia behawioralna zakłada, że wszystkie zachowania można zmienić. Oznacza to, iż nigdy nie jesteśmy bezradni a brak oczekiwanych efektów jest jedynie efektem albo nieodpowiednio dopasowanej techniki lub jej niepoprawnego wdrożenia. Więcej informacji na temat terapii behawioralnej znajdujesię >>TUTAJ<<

Zajęcia zostały skonstruowane w taki sposób, iż uczestnicy sami decydują o tym, czy chcą wziąć udział w całym bloku warsztatów czy zatrzymać się na określonym poziomie. Udział w jednych warsztatach nie obligujedo udziału w następnych. To uczestnik sam decyduje, czy uzyskana na danym poziomie wiedza jest dla niego wystarczająca. Do udziału w zajęciach prezentujących bardziej zaawansowane metody można przystąpić w późniejszym czasie.techniki behawioralne

Program zajęć – Poziom 1

MECHANIKA TECHNIK BEHAWIORALNYCH – WSTĘP DO INTERWENCJI BEHAWIORALNEJ

Efekt zajęć:

  • Zrozumienie czym jest zachowanie i jakie są jego uwarunkowania.
  • Zachowania trudne – jak je rozumieć i jaką pełnią funkcję.
  • Umiejętność przyjmowania perspektywy behawiorysty w odniesieniu do zachowań trudnych i ich rozumienia.
  • Umiejętność stosowania i zrozumienie zasadniczych metod kształtowania i modyfikacji zachowań.
  • Umiejętność kształtowania zachowań pożądanych.
  • Umiejętność rozpisywania programu interwencji behawioralnej w warunkach domowych.

 

Cena pojedynczego warsztatu wynosi 150 PLN dla pary rodziców.

W przypadku, kiedy w zajęciach będzie uczestniczył 1 rodzic cena warsztatu wynosi 120 PLN

Czas trwania jednego warsztatu wynosi 3 godziny lekcyjne.

Prowadzący

Jagoda Jachimczak, terapeuta behawioralno – poznawczy, trener, doradca, konsultant. Autorka kursów elearningowych i podręczników z zakresu wychowania i pracy z dzieckiem. Realizator programów rozwojowych i terapeutycznych. Dyrektor Instytutu Psychologii i Rozwoju.

Piotr Pudło, psycholog i doktor psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Terapeuta poznawczo-behawioralny, autor oraz realizator wielu programów dotyczących rozwoju osobistego, rozwoju zdolności poznawczych, społecznych i emocjonalnych. Współzałożyciel i patron merytoryczny Instytutu Psychologii i Rozwoju.

 

REZERWACJA

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.