24 marca 2016

Zajęcia dla dzieci

Zajęcia dla dzieci to przedmiot naszej szczególnej troski. Proponujemy rodzicom, by ich posiechy miały możliwość uzupełnienia formalej edukacji o zajęcia rozwijających ich zdolności emocjonalne i poznawcze. W ramach zajęć kształtujemy umiejętność współpracy, budowania relacji społecznych oraz umiejętność radzenia sobie z emocjami. Poprzez ciekawe zadanai i eksperymenty rozwijamy również zdolności poznawcze, umiejętność samodzielnego myślenia i poszukiwania rozwiązań.

Nasza oferta skierowana jest do:

  • przedszkolaków
  • pierwszoklasistów
  • uczniów szkół podstawowych
  • gimnazjalistów

Przedszkolaki:

Dla słodziakowych maluchów mamy mnóstwo propozycji na zajęcia wykorzystujące ich naturalną aktywność czyli ZABAWĘ. Poprzez różnego rodzaju ćwiczenia i zadania inspirujemy je do twórczego działania, rozbudzamy zdolności umysłowe oraz pokazuje piękno świata ucząc jednocześnie obserwacji i poznawania otoczenia. Dzięki uczestnictwie w zajęcia dzieci w wieku przedszkolnym ćwiczą uwagę, kształtują swoją koncentrację i wytrwałość a tym samym stymulowany jest rozwój ich zdolności poznawczych, społecznych i emocjonalnych. Poprzez naturalne eksperymenty oraz bezpośrednie zaangażowanie odkrywają prawa rządzące światem oraz uczą się wnikliwej i samodzielnej obserwacji.

Pierwszoklasiści:

Bycie pierwszoklasistą to wyzwanie przed jakim stoją dzieci rozpoczynające swoją przygodę z edukacją. Mają przed sobą wyzwanie, które będzie im towarzyszyć przez kilka najbliższych lat – edukacja. W ramach naszej oferty dla pierwszoklasistów przygotowaliśmy specjalne zajęcia, których celem jest pokazanie, że świat wiedzy jest czymś pasjonującym, które daje wiele radosnej satysfakcji. Nie tylko wzbudzamy motywację do poznawania i poszukiwania ale kształtujemy postawy wobec uczenia się oraz pokazujemy korzyści z niej wynikających. Szkoła w cale nie musi być przykrym obowiązkiem. Wręcz przeciwnie jest to początek wspaniałej przygody dzięki której można zmieniać świat. Grupowa formuła zajęć uczy jednocześnie konstruktywnych relacji społecznych, uczymy pozytywnych wzorców komunikowania się i współpracy.

Uczniowie szkół podstawowych:

Dla uczniów szkół podstawowych stawiamy wyzwania wymagające rozwiązywania ambitniejszych problemów. Poprzez inspirujące a jednoczenie silnie angażujące zajęcia pracujemy nad rozwojem zdolności poznawczych takich jak pełne skupienie, silna koncentracja czy nienaganna precyzja działania.  Uczniowie podczas warsztatów przekonują się, że konsekwencja, zaangażowanie i kreatywność a przede wszystkim współpraca pozwala osiągać ambitne cele.

Gimnazjaliści:

Uczniowie w wieku gimnazjalnym należą do grupy o szczególnych wymaganiach wynikających z ich rozwoju biologiczne. Liczne zmiany na poziomie hormonalnym i fizjologicznym oraz silne przywiązanie do relacji rówieśniczych często są przyczyną trudności szkolnych i edukacyjnych. Brak motywacji do nauki czy częste wahania emocjonalne są typowym zjawiskiem w tym wieku. Celem zajęć w tym przypadku jest uświadomienie uczniom przejściowości okresu w jakim się znajdują oraz pomoc w zrozumieniu tego co się z nimi dzieje. W trakcie zajęć uczniowie nauczą się jak uniezależnić się od wpływu społecznego, na który są szczególnie podatni w tym wieku, jak radzić sobie ze swoimi emocjami i relacjami. Zajęcia są pełne ambitnych i inspirujących do rozwiązania problemów, których rozwiązanie powala na bycie zauważonym i docenionym.