24 marca 2016

Rodzice

Rodzice, zarówno przyszli jak i obecni to grupa dla, których przygotowaliśmy specjalną ofertę związaną z pełnieniem tej funkcji.

Rodzice – oferta

Coaching rodzicielski – są to indywidualne sesje z rodzicem, których celem jest pomoc w zakresie pełnienia swojej roli, rozwój osobisty w zakresie budowania swoich relacji z dzieckiem i partnerem/partnerką w obliczu pojawienia się nowego członka rodziny. W ramach spotkań rozwiązujemy pojawiające się trudności i wątpliwości wynikające z pełnionej roli jak również uczymy rozumieć dziecko, czytać jego sygnały czy planować działania i zachowania rodzica mające wpłynąć na rozwój dziecka.

Konsultacja psychologiczna „SUPER NIANIA” –  kochane pociechy nie zawsze są potulnymi miluchami. Wręcz przeciwnie czasami ich zachowanie wymyka się spod kontroli i stanowi poważne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa czy pozytywnych relacji w domu. Celem tych konsultacji jest odkrycie źródeł niepożądanych zachowań a następnie opracowanie i wdrożenie programu ich zmiany.

Szkoła rodziców – ta grupowa forma zajęć ma na celu pomóc rodzicom w zrozumieniu świata dziecka, jego sposobu myślenia, działania i funkcjonowania. W ramach zajęć przybliżamy prawidłowości związane z psychologią dziecka, tłumaczymy określone zjawiska i procesy, uczymy jak budować konstruktywne relacje z dzieckiem oraz podpowiadamy możliwości i rozwiązania będące podstawą świadomego rodzicielstwa dążącego do rozwoju dziecka.

Szkoła dla przyszłych rodziców „Witajcie kochani rodzice”  – pojawienie się nowego członka rodziny stanowi duże wyzwanie dla dotychczasowych relacji i już istniejących rozwiązań. Podczas zajęć przybliżymy przyszłym rodzicom co mogą już robić w okresie rozwoju prenatalnego by wpływać na rozwój swojego dziecka, jak zadbać o siebie i swoje relacje w okresie ciąży oraz jak przygotować się na zmiany związane z porodem i okresem okołoporodowym (ok. 30% kobiet doświadcza w tym czasie depresji).

Więcej na temat szkoły dla przyszłych rodziców >>KLIKNIJ TUTAJ<<

Więcej na temat psychologii prenatalnej >>KLIKNIJ TUTAJ<<

Zajęcia POKAŻ – PROWADŹ – BĄDŹ Z MNĄ – rodzice w momencie pojawienia się dziecka stają przed obliczem pytania CO JA MAM Z NIM TAK NA PRAWDĘ ROBIĆ? Celem tych zajęć jest nauczenie rodziców jak wspólnie mogą spędzać czas z dzieckiem wpływając na jego rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny. Poprzez wspólną zabawę z dzieckiem oraz uzyskiwanie bezpośrednich informacji zwrotnych od osoby prowadzącej zajęcia, każdy rodzić będzie mógł dowiedzieć się jak jego zachowanie wpływa na dziecko, na co powinien zwracać uwagę oraz nauczyć się świadomie budować relacje.