2 marca 2018

MECHANIKA NAUCZANIA I UCZENIA SIĘ

Wczytuję mapę...

Data/Godzina
02/03/2018
16:30 - 19:15

Dodaj wydarzenie do Twojego kalendarza
iCal

Lokalizacja
Instytut Psychologii i Rozwoju

Kategorie


 

Mechanika nauczania i uczenia to unikatowy program zajęć prezentujący dotychczasową wiedzę w zakresie nauczania i uczenia się. Celem zajęć jest wzrost zrozumienia procesów i mechanizmów uczenia się oraz dostosowanie do nich odpowiednich metod nauczania. Nauczanie i uczenie się jest z definicji wpisane są w rolę nauczyciela i ucznia. Uczenie się nie jest jednorodne. Mózg jest wyposażony w mnóstwo układów, z których każdy ma odmienną strukturę neuronową. Odpowiednie wykorzystanie wiedzy z zakresu procesu uczenia się pozwala na lepsze zapamiętywanie lekcji przez uczniów przedmiotu, lepsze zrozumienie tematu zajęć, uzyskiwanie wyższych ocen a tym samym uzyskiwanie przez szkołę lepszych wskaźników ewaluacyjnych. Podczas zajęć zostaną przedstawione wyselekcjonowane oraz zweryfikowane empirycznie metody i techniki poprawiające skuteczność nauczania i uczenia się.

Mechanika nauczania i uczenia się – PROGRAM

  • Założenia dotyczące pamięci i uczenia się
  • Optymalna struktura lekcji pozwalająca na szybsze przyswajanie wiedzy
  • Algorytm częstotliwości powtórek, podział materiału do uczenia
  • Metody wyjaśniania i wizualizacji tematu lekcji
  • Wyobraźnia i kreatywność w procesie uczenia się, kreatywne notatki
  • Metody i procesy wzmacniające pamięć
  • Społeczne i interakcyjne aspekty nauczania i uczenia się
  • Model inteligencji wielorakiej w procesie nauczania i uczenia się

Zajęcia prowadzone są w małych, kameralnych grupach (maksymalnie 10 osób) co umożliwia indywidualne podejście podczas szkolenia a tym samym pozwala na przełożenie prezentowanej metodologii bezpośrednio na indywidualny warsztat pracy.

W cenę szkolenia wliczone są materiały oraz serwis kawowy.

Uczestnictwo w zajęciach możliwe jest po uprzedniej rezerwacji. Po zatwierdzeniu rezerwacji osobie zgłaszającej się zostaną przesłane informacje na temat sposobu dokonaniu opłaty.
Po wcześniejszych ustaleniach możliwe jest przeprowadzenie ww. szkolenia na terenie placówki oświatowej.

Czas trwania: 3 x 45 min
Cena: 120 zł / osoba

Prowadzący

Piotr Pudło, psycholog i doktor psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trener metod uczenia się, nauczania, technik pamięci i szybkiego czytania oraz kreatywności i wyobraźni. Autor oraz realizator wielu programów dotyczących rozwoju osobistego, rozwoju zdolności poznawczych, społecznych i emocjonalnych. Współzałożyciel i patron merytoryczny Instytutu Psychologii i Rozwoju.

Kontakt w sprawie zajęć:

Piotr Pudło, 609 226 389
instytut@psychologia.rzeszow.pl

REZERWACJA